[responsive]16 چمن مصنوعی

 [/responsive]
 
با توسعه فناوری های و ساخت دستگاه های اتوماتیک منحصر به فرد ، فناوری ساخت چمن های مصنوعی هم پیشرفت های قابل توجهی داشته است .
شرایط اقلیمی و موقعیت جغرافیایی در کشور های مختلف باعث شده است که این محصول به صورتهای مختلف در ورزش و تزئینات مورد استفاده قرار بگیرد . به همین منظور سرمایه گذاری های مختلفی در این حوزه تولیدی صورت گرفته است و شرکتهای مختلفی در این مسیر گام برداشته اند که در این میان کشور عزیزمان با برخورداری از اقلیمهای مختلف گرم و خشک و سرد و کوهستانی و مرطوب باعث شده است که با توجه به فواید چمن مصنوعی که از طول عمر بیشتر ، عدم احتیاج به نگهداری  و نصب راحتر ، استفاده بیشتری صورت گیرد . استفاده از چمن های پایه کوتاه ویژه زمین های تنیس و هاکی و چمن های پایه بلند مخصوص زمین های فوتبال با ضخامت ، ارتفاع و رنگ های گوناگون از جمله فعالیت ما در این حوزه میباشد .
 
چمن های مصنوعی را میتوان بسته به وسعت زمین و نوع  زیر سازی می توان روی سطوح خاکی یا آسفالت نصب کرد .
 
چمن مصنوعی ورزشی AFROLY فعالیت خود را از سال ۱۹۸۰ در زمینه تولید چمن مصنوعی ، مخصوص زمینهای فوتبال ، راگبی ، تنیس و هاکی آغاز نموده است. درحال حاضر شرکت afroly با تولید و نصب ۵۰ میلیون متر مربع چمن مصنوعی دومین شرکت تولید کننده چمن مصنوعی در سطح دنیا می باشد. این شرکت بدلیل سالیان متوالی تحقیق و نوآوری در زمینه چمن مصنوعی یکی از پنج تولید کننده مورد تایید فیفاست .