04دسامبر/18
تجهیزات ورزشی و بدنسازی

فواید ورزش بدنسازی

فــوایــد ورزش بــدنــسازی :                                 

قدرت عضلات را زیاد می کند

دوام ماهیچه ها را طولانی می کند

اندام را متناسب می سازد

قدرت تارهای ماهیچه ای و استخوانی را افزایش می دهد

به بدن سلامتی و زیبایی می بخشد

اجرای حرکات ورزشی را توسعه می دهد

انعطاف پذیری را زیاد می کند

قدرت و سرعت بدن را افزایش می دهد

فشارهای عصبی ناشی از کارهای روزانه را کاهش می دهد

قلب را قوی کرده و سوخت و ساز بدن را بالا می برد

فشار خون را تنظیم می کند

عمر را زیاد کرده و کیفیت زندگی را بهبود می بخشد

یک فرم عالی نوسازی برای عضلات و مفاصل افراد معلول یا ضعیف به حساب می آید

ثابت کردن کلسترول خون و ازدیاد هموگلوبین و سلولهای قرمز خون

و هزاران اثر کاربردی و مفید دیگر .

 

بـــدنـــسازی از لــحاظ مــصرف اکســیژن :                             

۱٫    تمرینات هوازی                                                 ۲٫ تمرینات غیر هوازی

تمرینات هوازی ( ایروبیک ) تنها ورزشهای هوازی هستند که که به طور همزمان برای تهیه انرژی از دو منبع انرژی بدن یعنی کربوهیدرات ( گلوکز خون ) و چربی خون استفاده می کند . در حین اجرای تمرینات هوازی در هر ثانیه کالری بیشتری نسبت به هر نوع تمرین دیگری سوخته می شود . اگر کاهش وزن هدف اصلی ورزشکار باشد به هیچ عنوان تمرینات هوازی را با ورزش دیگری نمی توان جایگزین کرد .

دوچرخه سواری , سوار کاری , دو و میدانی , شنا و غیره .

در تمرینات غیر هوازی یا همان تمرینات با وزنه بیشتر کالری از طریق منابع کربوهیدرات ( قند خون ) مصرف می شود , به همین دلیل باعث به تعویق افتادن کاهش وزن می شود , اما تمرینات با وزنه دارای فواید بسیار زیادی برای کل بدن می باشد . انجام تمرینات با وزنه باعث می شود که چگالی استخوانها افزایش یابد , مفاصل و تاندونها قوی تر شوند و همچنین عضلات افزایش حجم پیدا کنند و تمام این موارد باعث می شوند که هم بهتر به نشر برسد و هم احساس سلامتی بیشتری در خود احساس کنید , ضمن اینکه افزایش حجم عضلانی باعث ارتقاء سطح متابولیسم بدن نیز می شود .

 

فــــرم بـــدنــــــهــا :

۱٫    لاغر و استخوانی یا اِکتومورف ( Ectomorph )

۲٫    بدن چاق یا اِندومورف ( Endomorph )

۳٫    بدن های ورزیده عضلانی نه چاق و نه لاغر یا مِزومورف ( Mezomorph )

 

علــم و هـــنر ساختـــن عضـــلــــات حــجیــم :

جوهر و اصل ورزش بدنسازی داشتن عضلات حجیم است . همه افراد دارای عضله هستند اما نه عضلاتی که در خور توجه باشد چون عضلات حجیم و تراشیده تنها با همت والا , استراتژی صحیح , تمرینات سخت و پشتکار به دست می آیند و این مساله به وطور مسلم کار ساده ای نیست . به طور کلی ساختن بدنی حجیم و عضلانی یه علم و هنر است .

22نوامبر/18
تجهیزات ورزشی و بدنسازی

ارائه قیمت دستگاه بدنسازی دور از رقابتهای کاذب

img23186_27062017032212 ارائه قیمت دستگاه بدنسازی دور از رقابتهای کاذب

به اطلاع کلیه مشتریان عزیز میرساند با توجه به روند بازار و همچنین عدم رعایت شرکتهای همسو با فروش محصولات بدنسازی تصمیم بر آن شده است که از درج قیمت کالاهای خود در سایت به جهت سوء استفاده دیگر شرکتها جلوگیری به عمل آید و در ادامه ارائه خدمات صادقانه به مشتریان خود بتوانید نرخ های رقابتی به مشتریان عزیز ارائه کنیم . گروه ورزشی پالس تمایل دارد دور از حاشیه های رقابتی فقط به خدمات صادقانه خود اقدام نماید و تمایلی به حضور در رقابتهای کاذب را ندارد .  خواهشمند است جهت دریافت نرخ های رقابتی محصولات مختلف با کارشناسان فروش این شرکت تماس بگیرید . آنها با ارائه مشاوره صحیح و با در نظر گرفتن همه جزئیات نرخ مناسب را به شما عزیزان ارائه نمائید .

ما همیشه منتظر هر گونه انتقاد و پیشنهاد شما هستیم و از انتقادات شما بیشتر بهره در جهت اصلاح خواهیم برد .

واحد فروش گروه ورزشی پالس

 

01نوامبر/18
تجهیزات ورزشی و بدنسازی

چالش شهریه بالا در باشگاه بدنسازی

گرایش جوانان و نوجوانان به بدنسازی با توجه به شهریه بالای، چالش جدیدی برای این رشته پر طرفدار تبدیل شده است.

به گزارش خبرنگار گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، آمار‌های رسمی در ایران نشان می‌دهند در جمع دختران و پسران ورزشکار که به صورت رسمی در یک باشگاه ورزشی عضویت دارند، بیشتر آن‌ها علاقه‌مند به بدن‌سازی هستند.

8675138_437 چالش شهریه بالا در باشگاه بدنسازی

تاریخچه بدنسازی در ایران

تا پیش از سال ۱۳۲۴ هیچ مسابقه رسمی پرورش اندام در ایران برگزار نشده بود تا اینکه مرحوم منوچهر مهران در سال ۱۳۲۲ مبادرت به تاسیس باشگاه نیرو و راستی در تهران کرد و از بنیانگذاران پرورش اندام در ایران نام گرفت. او در سال ۱۳۲۴ نخستین مسابقات پرورش اندام را در خیابان لاله زار، تماشاخانه دهقان برگزار کرد. در سال ۱۳۲۸ مسابقات پرورش اندام در سه رشته قدی و در تهران برگزار شد. پرورش اندام در ایران در سال ۱۳۵۷ به دلیل تحولات و آغاز جنگ تحمیلی، تعطیل شد تا این‌که دوباره از سال ۱۳۷۲ پرورش اندام زیر نظر فدراسیون وزنه‌برداری به‌ صورت رسمی فعالیت خود را آغاز کرد. از سال ۱۳۷۳ تا ۱۳۸۴ پرورش اندام به عنوان زیر مجموعه رشته وزنه‌برداری صاحب فدراسیون مستقل نبود تا این‌که سرالنجام در سال ۱۳۸۴ فدراسیون مستقل پرورش اندام با موافقت سازمان تربیت بدنی بوجود آمد.

دلایل گرایش جوانان به ورزش بدنسازی

بدنسازی در کشور‌های دیگر همانند ایران علاقمندان بسیاری دارد، اما با این تفاوت که جوانان اروپایی و آمریکایی بیشتر برای ایجاد تناسب فیزیکی در آنجا ثبت نام می‌کنند. اما در ایران، افزایش حجم عضلانی دلیل هجوم گسترده اکثر جوانان به این باشگاه ها است. بسیاری از جوانان برای افزودن چند سانتیمتر به بازو، حاضرند دست به هر کاری اعم از استفاده از پودر‌های پروتئینی، مکمل‌های مجاز و غیرمجاز و … بزنند تا بتوانند اندامی متناسب برای خودشان درست کنند.

در این گیرو دار باشگاه‌هایی که مربیان صاحب نام در آن مشغول به فعالیت هستند از شرایط بهتری به لحاظ اقتصادی برخوردارند نوع ارتباط مربیان با فدراسیون و مسئولان رده بالای آن در جذب مخاطب همواره تاثیر گذار بوده و مشتریان بسیاری را به سمت سوی آن‌ها کشانده است. در شرایطی که شاید از هر، هزار نفر یک ورزشکار در حد اندازه‌ای قهرمانی کشور، قهرمانی آسیا و یا قهرمانی جهان چهره شود.

دلیل شهریه سنگین باشگاه‌های بدنسازی

شهریه باشگاه‌های بدنسازی در جنوب شهر حدود ۱۵۰ هزار تومان، اما در شمال شهر با توجه به شرایط منطقه‌ای نزدیک به ۵۰۰ هزار تومان است. در شمال شرق تهران بیشتر مربیان تمایلی به استفاده از دستگاه‌های داخلی ندارند و با توجه به شرایط مالی خوب شان علاقه‌مند به خرید دستگاه‌های خارجی و استفاده آن‌ها در باشگاه هایشان هستند، اما در جنوب شهر به دلیل شرایط مالی پایین متقاضیان آن‌ها بیشتر روی به دستگاه‌های ایرانی می‌آورند چرا که هم به صرفه‌تر است و هم اینکه هزینه کمتری را برای باشگاه داران دارد. باشگاه‌های بدنسازی به طور معمول برای راه اندازی به غیر از هزینه مکان نزدیک به یک میلیارد تومان سرمایه گذاری برای تشکیل آن لازم است. البته با توجه به مشکلات اقتصادی کشور این ورزش اکنون آن چنان که باید صرفه اقتصادی ندارد و این در حالی است که هر روز در میزان علاقه‌مندان این رشته و رجوع آن‌ها به باشگاه‌های بدنسازی بیشتر می‌شود.

 

8675138_437 چالش شهریه بالا در باشگاه بدنسازی

قیمت‌های سر سام آور دستگاه‌های بدنسازی

داشتن حداقل‌ها در باشگاه‌های بدنسازی امروزه به دغدغه باشگاه داران بدل شده، چون یکی از مسائلی که ورزشکاران در بدو ورودشان به باشگاه‌های بدنسازی توجه دارند غیر از داشتن مربی خوب وجود دستگاه‌های خوب و شیک بدنسازی است. شهریه‌هایی که در حال حاضر وجود دارد بستگی به منطقه، نوع مکان و تجهیزات از ۱۵۰ هزار تومان تا پانصد هزار تومان متغیر است. در استان تهران بالغ بر چهار هزار باشگاه بدنسازی در سایر استان‌ها هم این عدد به بالای ۱۲ هزار باشگاه بدنسازی می‌رسد که باز با توجه به استقبال جوانان می‌طلبد که این تعداد در آینده افزایش یابد. به طور مثال قیمت ثبت نام شهریه در مناطق شمال شرق تهران بین ۱۳۰ تا یک میلیون تومان است. در شمال شرق سه دسته باشگاه وجود دارد، دسته اول باشگاه‌هایی هستند که فاقد امکانات لازم هستند و پایه آن‌ها در حدود ۱۳۰ هزار تومان است. دسته دوم باشگاه‌هایی هستند با فضای کافی، اما فاقد امکاناتی نظیر استخر، رینگ بوکس و ورزش‌های رزمی هستند که قیمت پایه آن‌ها تقریبا از ماهی ۲۵۰ هزار تومان شروع می‌شوددسته سوم هم باشگاه‌هایی هستند که دارای امکانات لازم هستند و قیمت آن‌ها از ۵۰۰ هزار تومان شروع می‌شود به طوری که این باشگاه‌ها در برخی مواقع مبلغ دریافتی اول را به عنوان هزینه ثبت نام و تعداد جلسات معلوم در نظر می‌گیرند و در صورت حضور بیشتر در این باشگاه‌ها هزینه آن‌ها جلسه‌ای پرداخت می‌شود که با توجه به ساعات شبانه روز قیمت آن‌ها بین ۲۰ تا ۶۰ هزار تومان متغیر است، اما دسته چهارم باشگاه ها هم می‌توان در نظر گرفت. این دسته شامل باشگاه‌های خاص هستند که هزینه ماهیانه دریافت نمی‌کنند و برای حضور در آن‌ها شما باید هزینه را به صورت سالیانه پرداخت کنید که مبلغ آن‌ها حداقل از هشت میلیون تومان شروع می‌شود این باشگاه‌ها بیشتر جنبه محل تفریح دارند، زیرا شامل مجموعه امکاناتی نظیر استخر، ماساژ، سونا‌های متخلف، سالن بیلیارد، بوفه و بازی کامپیوتری هستند.

تفاوت هزینه ساخت بدن در شمال و جنوب تهران

نکته مهم، اما در این باشگاه‌ها این است که هزینه ورزشکاران تنها به مبالغ گفته خلاصه نمی‌شود، زیرا مربیان حاضر در این باشگاه‌ها به دلیل وجود دستگاه‌های بسیار پیشرفته برای اندازه گیری و محاسبه مسائل بدنی و جسمی دارو‌های بدنسازی، برنامه غذایی و. هزینه‌های گزافی دریافت می‌کنند به طوری که اگر بخواهیم خیلی خلاصه به این هزینه‌ها اشاره کنیم می‌توانیم بگوییم یک شخص برای دریافت برنامه غذایی و ورزش ماهیانه خود خارج از یک دوره بدنسازی حداقل نیاز به پرداخت چهارصد هزار تومان دارد. علاوه بر آن هزینه تحمیلی بابت مواد غذایی و دارویی خاص باعث می‌شود تا به طور مثال یک شخص برای انجام یک ورزش ماهیانه حداقل مبلغی بین هفتصد هزار تومان یک ۱۲۰۰ میلیون تومان به صورت ماهیانه برای انجام یک برنامه عادی هزینه کند، اما اگر این فرد بخواهد بسیار حرفه‌ای عمل کند شاید مجبور باشد بیش از پنج تا ۶ میلیون در ماه صرف بدنسازی کند. در جنوب شهر هم این مبالغ تفاوت دارد، اما با این جوود مبالغ چندان نسبت به سایر مناطق استان تهران گزاف نیستند، اما موارد نسبتا زیادی همانند دیگر نقاط پایتخت صرف خرید دارو‌های خاص این رشته می‌شود. با وجود پیشرفت سریع این رشته در کشورمان و کسب عناوین متعدد جهانی از سوی مسئولان متولی ورزش کشور توجهی که باید به این رشته معطوف گردد، انجام نمی‌شود و فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام به تنهایی نمی‌تواند پاسخگوی درخواست‌های به حق باشگاه داران باشد.

هزینه دارو‌های مصرفی مجاز در بدنسازی

در بیشتر باشگاه‌ها، شخص حقیقی پس از ثبت نام و هزینه‌های گزاف به سراغ مربی می‌رود و از او سوال می‌کند که برای بهتر شدن اندامش باید چه کار‌هایی را انجام بدهد و او هم توصیه می‌کند که در صورت مصرف کردن دارو‌های تجویز شده، می‌تواند اندامی را که می‌خواهد در ظرف مدت چند ماه برای خودش درست کند، دارو‌هایی که صرف‌نظر از هزینه گزاف، غالبا غیرمجاز و دارای عوارض جانبی مهلک هستند و با وجودی که آماری دقیق از مرگ و میر ورزشکاران رشته بدن‌سازی به دلیل مصرف بی رویه دارو‌های غیرمجاز وجود ندارد، اما با این اتفاق تلخ، بار‌ها و بار‌ها در تهران و سایر استان‌های کشورمان به وقوع پیوسته است. قیمت مکمل ایرانی و خارجی با یکدیگر متفاوت است به طوری که هزینه‌های مکمل داخلی ۵۰۰ هزار تومان و خارجی هم یک میلیون تومان است. البته نکته عجیب‌تر اینکه زمانی که ورزشکاران پس از مصرف انبوهی از دارو‌ها و خوردن تقریباً یک شانه تخم مرغ در روز و سیب زمینی‌های آب پز و غذا‌های پروتئینی، وقتی مشاهده می‌کنند که نمی‌توانند هیکلی شبیه به رونی کلمن، آرنولد و… تشکیل دهند از این امر بسیار سر خورده می‌شوند و نتیجه اش این می‌شود که دیگر به ورزش ادامه نمی‌دهند. البته هیچ ورزشی خشونت آمیز نیست، نه شمشیربازی، نه بوکس و … اما در مورد ورزش بدنسازی و پرورش اندام، این حاشیه‌های کنترل نشده است و بعضا با افزایش حجم عضلات پرخاشگری آن‌ها افزایش می‌یابد و شاید یکی از دلایل آن استفاده از دارو‌هایی است که بر اعصاب و روان فرد نیز تاثیر می‌گذارد و یک خود باوری کاذب به آن‌ها می‌دهد و منجر به دعوا‌های خیابانی می‌شود که در سال‌های اخیر نمونه‌های تلخی را در کشورمان از ورزشکاران مطرح شاهد بودیم.

8675138_437 چالش شهریه بالا در باشگاه بدنسازی

مربی بدنسازی:قیمت بالای زمین در شمال شهر بزرگترین معضل باشگاه داران است

قیاسوند یکی از مربیان باشگاه دار گفت: بزرگترین مشکل باشگاهداری نداشتن ملک است، زیرا در مناطق شمال شهر تهران قیمت‌ها بسیار سرسام آور است و از همه بدتر اینکه مالک هم به هیچ قیمتی حاضر نیست آن را به قیمت پایین در اختیار ما قرار دهد. چنانچه خود باشگاه دار مالک باشد به جای روی آوردن به رشته بدنسازی آن را صرف ساخت ساز می‌کند تا در آمد بیشتری نصیبش شود. تمام این هزینه‌ها منجر به این می‌شود که برای یک ملک چهارصد متری باید ماهیانه بیست میلیون تومان پرداخت کنیم.

او افزود: به طور مثال تجهیزاتی در باشگاه نصب می‌شود هزینه هایش بسیار بالا است. در کنار آن پرداخت حق و حقوق تمام مربیان و کارکنان که در آنجا کار می‌کنند هم بالای بیست میلیون تومان است. قیمت دستگاه‌ها که سالیان گذشته حدود هشت میلیون تومان بود، اما اکنون با قیمت روز دلار به چیزی حدود ۳۰ میلیون تومان رسیده است در مجموع اصلا به صرفه نیست که با این رویه ادامه داد چرا که نمی‌توانیم مایحتاج خودمان را با این وضعیت تامین کنیم. برای یک باشگاه معمولی باید یک میلیارد تومان خرج کرد.

باشگاهداران دنبال سود آوری نیستند

قیاسوند تصریح کرد: اگر یک میلیارد تومان پول را در بانک بگذاریم در ماه بین ۱۷ تا ۲۳ میلیون تومان سود نصیب مان می‌شود و بهتر از این است که وقتمان را بیهوده صرف حضور در ورزشی کنیم که هیچ منبع در آمدی برایمان ندارد. در ماه ۱۴۰ هزار تومان شهریه از ورزشکاران دریافت می‌کنیم و برای اینکه بتوانیم در ماه ۵۰ میلیون تومان سود آوری کنیم باید ۱۵۰ شاگرد جذب کنیم که یک مسئله بسیار غیر متحمل به نظر می‌رسد. بر عکس آقایان در بخش بانوان شاهد این هستیم که ثبت نام آن‌ها ۲ برابر آقایان است، اما در عمل میانگینی که ثبت نام می‌کنند بسیار پایین‌تر از آقایان است و همین امر باعث می‌شود تا سانس بانوان را محدود‌تر کنیم و آن را در اختیار آقایان قرار بدهیم تا بتوانیم از پس هزینه‌ها بر بیاییم. واقعا باشگاه داری کاری است که شخص باید به آن علاقه‌مند باشد. چنانچه شما وارد یک شغل دیگری شوید راحت‌تر می‌توانید به اهدافی که برای خودمان ترسیم کرده اید دست یابیم. به ما نه تنها وام بانکی بلکه حتی ارز دولتی هم تعلق نمی‌گیرد تا از پس هزینه هایمان بر بیاییم. برای تأسیس یک باشگاه ورزشی باید چندین مجوز از نهاد‌های مختلف دولتی بگیریم تا تازه اجازه تأسیس یک باشگاه به ما داده شود. انجام کار‌های اداری با ما کاری می‌کند تا شخص از ورود به این رشته دل زده شود. در این ۲ سالی که باشگاه را تاسیس کرده ایم به غیر از ضرر چیزی عایدمان نشده است.

 این رشته از ورزش‌های انفرادی است

خلیلی یکی دیگر از مربیان هم گفت: برعکس باشگاه‌های دولتی به ما که از جیب هزینه می‌کنیم هیچ گونه پول، وام و ارزی تعلق نمی‌گیرد تا هزینه هایمان را تامین کنیم. رشته بدنسازی جزو رشته‌های منفرد به حساب می‌آید و کسی نیست که از ورزشکار حمایت کند. از صفر تا صد هزینه‌ها بر عهده خود او است.

او ادامه داد: اگر یک ورزشکار اقدام به تاسیس باشگاه ورزشی می‌کند دولت هیچ گونه کمکی به او نمی‌کند به همین دلیل مجبور می‌شود با سرمایه خودش آنجا را تأسیس کند. باشگاه جایی است که درآمد آنچنانی ندارد، به نوعی جزو زیر مجموعه کار‌های فرهنگی محسوب می‌شود، چندان درآمدی نصیب مان نمی‌کند. با توجه به شرایط اقتصادی کشور و مشکلات فراوان مردم تمایل و انگیزه‌ای به انجام ورزش ندارند. از همه بدتر اینکه کمتر دیده می‌شود تا مردم در وضعیت سخت هم روی به ورزش بیاورند. به طور مثال ماه محرم، امتحانات دانشگاه و… از جمله عواملی هستند تا باعث می‌شوند با غیبت افراد، یک باشگاه دار از لحاظ مالی متضرر شود. باشگاه جزء صنف‌هایی است که آسیب زا است و با کوچک‌ترین خدشه‌ای اعتبارش زیر سوال می‌رود.

قیمت بالای دلار تاثیر زیادی روی خرید دستگاه‌های آلمانی گذاشته است

خلیلی گفت: یک سری باشگاه‌ها هستند که از دستگاه‌های خارجی استفاده می‌کنند به طبع قطعاتش هم در اینجا پیدا نمی‌شود و مالکان مجبور می‌شوند آن‌ها را از خارج وارد کشور کنند. دستگاه‌های خود باشگاه ما از کشور آلمان است. در گذشته ما با قیمت ۳۶۰۰ دلار دستگاه می‌خریدیم، اما اکنون این قیمت به دلاری پانزده هزار تومان در کنار کار‌های گمرکی رسیده است. در گذشته می‌شد با صد میلیون تومان یک باشگاه افتتاح کرد، اما با شرایط فعلی این کار شدنی نیست.

8675138_437 چالش شهریه بالا در باشگاه بدنسازی

برای بدنسازی هزینه‌های میلیونی پرداخت کردم

سلمان زاده یکی از ورزشکاران بدنسازی در مورد اینکه چگونه وارد این رشته شد، گفت: بدون شک زمانی که یک ورزشکار وارد رشته خاصی می‌شود می‌خواهد با انجام آن سلامتی اش را تضمین کند. در کنار آن تناسب اندام و گرفتن اعتماد به نفس هم یکی دیگر از مواردی است که باعث می‌شود تا یک شخص از حضور در رشته بدنسازی احساس رضایت کند. البته هزینه زیاد برای افراد مهم نیست و آن‌ها تنها توقع شان این است که به شرایط آیده آل برسند.

هزینه دارو اگر تقلبی نباشد بالاتر است

او درباره اینکه تاکنون چه اندازه برای حضور در این رشته هزینه کرده است، گفت: نزدیک به پنج ماه حدود هشت میلیون صرف حضور در رشته بدنسازی کرده ام. همچنین با وجودی که مطلع هستم ممکن است دارو‌ها عواقب جبران ناپذیری را برای سلامتی فرد داشته باشد، اما باز هم با این وجود آن‌ها را مصرف می‌کنم. در این شرایط بازار در انتخاب دارو‌ها یک شخص به جایی می‌رسد که چندان برند‌ها برایش حائز اهمیت نیستند و تنها چیزی که برایش مهم است نظر مربی است. زیرا ممکن است دارو‌هایی که مربی برای شما در نظر گرفته تمامی آن‌ها تقلبی باشد و با وجود این اتفاقات تنها فکری به ذهن شما خطور مى کند این است که آن دارو‌ها را از داروخانه تهیه کنید که بدون شک آن هم نمی‌تواند اصل و با کیفیت باشد.باید بین بد و بدتر یکی را انتخاب کرد. با توجه به اینکه برای تهیه دارو نمایندگی خاصی وجود ندارد به ناچار باید آن را از داروخانه یا خود مربی تهیه و استفاده کنید.

هشت میلیون در پنج ماه هزینه بدنسازی دادم

سلمان زاده تصریح کرد: تمام ورزشکاران حاضر در رشته بدنسازی به خوبی می دانند که مصرف این دارو‌ها به صلاح نیست، اما با این حال برای ساخت یک اندام متناسب و دلخواه به تنها چیزی که فکر نمی‌کنند مصرف دارو‌های تقلبی است.

او در مورد اینکه آیا از حضور در این رشته راضی است یا خیر، گفت: بله از بودن در این رشته خوشحالم و معتقدم که با وجود هزینه هشت میلیون تومانی در پنج ماه تاکنون به شرایطی که مد نظرم بوده دست یافته ام. بدون شک تصورم بر این است که با ادامه هزینه و … می‌توانم در طولانی مدت به آن چیزی که می‌خواهم برسم.

او گفت: باشگاه‌هایی در جنوب شهر وجود دارند که هزینه آن‌ها در ماه حدود ۷۰ تا ۸۰ هزار تومان است و در شمال شرق هم این مبلغ به چیزی نزدیک به یک میلیون و پانصد هزار تومان می‌رسد.

قیمت راه اندازی باشگاه بدنسازی در شمال شهر یک میلیارد تومان است

نور اللهی یکی دیگر از مربیان بدنسازی گفت: چند سالی می‌شود که باشگاه‌های بدنسازی اپیدمی شده اند و خیلی از مردم تصور می‌کنند که مربیان با مقداری سرمایه می‌توانند یک باشگاه را راه اندازی کنند و با جذب شاگرد نیز هزینه هایشان را تامین کنند که در یک سال این مبلغ به چیزی در حدود ۱۲۰ میلیون تومان می‌رسد و سوال من از شما این است که آیا با این مبلغ می‌شود سال آینده هم یک باشگاه بدنسازی راه اندازی کرد؟

او ادامه داد: الان شرایط طوری شده که اشخاص پیش از مراجعه و ثبت نام در باشگاه‌های بدنسازی با بررسی اینکه آیا دستگاه‌های آن باشگاه جدید است یا قدیمی ودیعه پرداخت می‌کنند. البته این مبلغ در مناطق شمال شرق چندان تفاوتی ندارد، زیرا دست شان به دهانشان می‌رسد. اما در مناطق پایین شهر به دلیل وضعیت مالی اول مبلغ را جویا می‌شوند و پس از آن سیر مراحل اداری را انجام می‌دهند. یک باشگاه برای اینکه به سوددهی برسد حداقل باید بین پنج تا ۱۰ سال در یک مکان ثابت بماند تا از این طریق بتواند ضمن تثبیت موقعیت خود شروع به جذب هم کند، اما بر عکس برای دوره کوتاه یک یا ۲ سال این مسئله نمی‌تواند حائز اهمیت باشد و جزء ضرر چیزی عاید شخص نمی‌شود.

مربی بدنسازی در ادامه گفت: در مناطق یک تا پنج باشگاه بدنسازی برای تجهیز وسایل کم کم به یک میلیارد تومان نیاز است که شما بتوانید آنجا را به آن چیزی که مدنظرتان است برسانید. در مناطق هفت تا یازده این مبلغ در حدود ۴۰۰ تا پانصد میلیون تومان لازم است. در مناطق پایین‌تر شهریه افراد بین ۵۰ تا ۸۰ هزار تومان است که این مسئله نمی‌تواند برای فرد مناسب باشد. ورزش یک نوع تجارت است.

01نوامبر/18
تجهیزات ورزشی و بدنسازی

تاثیر کاهش و افزایش نرخ ارز در تهیه مواد اولیه کفپوش ورزشی و چمن مصنوعی

91435855_105160487eeeaa تاثیر کاهش و افزایش نرخ ارز در تهیه مواد اولیه کفپوش ورزشی و چمن مصنوعی

با توجه به بررسی کارشناسان گروه ورزشی پالش و روند تولید و واردات محصولات و لوازم ورزشی مورد نیاز مجموعه های ورزشی میتوان گفت که با استانداردهای تعریف شده در سطح بین المللی ورزشی و بکارگیری ادوات منحصر به فرد در هر ورزشی ما در وضعیت بدی قرار گرفته ایم و عامل افزایش نرخ ارز موجب افزایش قیمت ادوات ورزشی در برندهای مختلف شده است و همین امر موجب رکود در بازار لوازم ورزشی از نظر کلیت شده است .

مواد اولیه کفپوش های ورزشی و مواد اولیه تولید چمن های ورزشی در استاندارد های مختلف در بازار گران شده است و تولید کنندگان در این شرایط توانایی خرید مواد اولیه خود را ندارند و بعضا به جهت افزایش قیمت تمام شده محصول و همچنین نبود متقاضی در قیمتهای بالا اقدام به تعطیلی یا توقف تولید خود نموده اند تا در شرایط نرمال بتوانن روند رقابتی با تولیدات رقبای خود را داشته باشند .

بررسی ها نشان میدهد که تغییرات ارزی وضعیت بازار ورزشی را چنان دگرگون نموده است و این عامل خارجی که همیشه تحت تاثیر اقدامات دولت بوده است . باعث ایجاد رکود طی چند ماه گذشته بوده است . در این شرایط فقط میتوان بهترین عملکرد را در فروش محصولات در کشورهای همسایه داشت تا بتوانیم واحدهای تولیدی را در شرایط سر به سر نگه داشت .

تولید کفپوش های ورزشی و چمن های ورزشی و بکارگیری انها در کشورهای همسایه میتواند روند خوبی برای شرکتهای مختلف ایرانی ایجاد نماید به همین منظور استفاده از اتاق های بازرگانی و ارتباط با تجاری کشورهای مختلف در نمایشگاه ها و سمینارهای مختلف میتواند هم تراز تجاری ایران بهبود بخشد و هم حضور شرکتهای پر توان ایرانی را در کشورهای هدف افزایش دهد . با توجه به شرایط فعلی اقتصادی و همچنین افزایش نرخ ارز و … بایستی وزارت ورزشی و جوانان بر استفاده از توان داخل و بکارگیری شرکتهای با سابقه در امر لوازم ورزشی و تهیه و تولید کفپوش های ورزشی و چمن مصنوعی اقدام نماید .

91435855_105160487eeeaa تاثیر کاهش و افزایش نرخ ارز در تهیه مواد اولیه کفپوش ورزشی و چمن مصنوعی

گروه پالس اسپرت با حضور در مجموعه های مختلف ورزشی توانسته است توانایی های خود را برای بهبود شرایط و پیش بینی شرایط مختلف اقتصادی را داشته باشد و با اتعقاد قراردادهای مختلفی اقدام به تهیه و تولید و فروش انواع دستگاه های بدن سازی استاندارد و همچنین تهیه و تولید و نصب انواع کفپوش ورزشی و چمن مصنوعی نموده است . این گروه با بهره گیری از نیروهای مجرب و توانا برنامه ریزی خود را به کشورهای همسایه معطوف نموده است و امیدوار است که بتواند با حضور در کشورهای همسایه خود را به برندهای مطرح ورزشی نزدیکتر نماید و با معرفی محصولات با کیفیت و استاندارد بالا موجب افزایش سود آوری برای سهامداران خود باشد .

برنامه ریزی برای فروش محصولات ورزشی ایرانی و خارجی از اهداف این گروه میباشد . گروه با همکاری شرکتهای مطرح ایرانی توانسته بر رضایت مندی مشتریان خود بی افزاید و با توجه به نظارت و بازرسیهای مختلفی که از مجموعه های ورزشی داشته است اطلاعات میدانی در عملکرد کفپوش و چمن مصنوعی را در شرایط مختلف آب و هوایی ثبت نموده است و مزایا و معایب آن را به صورت انحصاری به مشتریان خود ارائه می نمائید .

22اکتبر/18

۸ حرکت ورزشی برای تناسب اندام

حرکت ورزشی برای تناسب اندام

57389932 ۸ حرکت ورزشی برای تناسب اندام

آمادگی جسمانی یکی از فاکتورهایی است که باعث سلامت فرد می‌شود. با این حال رسیدن به آمادگی جسمانی نیازمند رژیم غذایی مناسب و ورزش است.

به‌ گزارش ‌ایسنا ‌و ‌به نقل از MNT، ورزش کردن فواید زیادی دارد که عبارتند از : تناسب اندام، خواب بهتر، کاهش احتمال بیماری‌ها ، زندگی طولانی‌تر، روحیه بهتر و افزایش قدرت بدنی.

طبق گزارش دانشگاه مینه سوتا ورزش نکردن باعث افزایش احتمال بیماری‌های قلبی ، فشار خون، دیابت، سرطان و … می‌شود.

ورزش نکردن باعث افزایش احتمال افسردگی یا استرس می‌شود. برای داشتن اندام متناسب علاوه بر داشتن رژیم غذایی مناسب می‌توان حرکات ورزشی زیر را انجام داد:

۱. شنای سوئدی:

شنای سوئدی باعث افزایش قدرت بالا تنه می‌شود. شنای سوئدی عضلات سینه و شانه را قدرتمند می‌کند. این حرکت شبیه به پرس سینه عمل می‌کند.

برای انجام شنای سوئدی در حالت پلانک قرار بگیرید. گردن را در ناحیه شانه نگه دارید. پاها را به اندازه عرض شانه ها باز کنید. آرنج‌ها را نزدیک بدن نگه داریم.

57389932 ۸ حرکت ورزشی برای تناسب اندام

۲. پلانک

پلانک ابتدا ساده به نظر می‌آید اما نگه داشتن بدن در حالت پلانک برای چند ‌دقیقه کار آسانی نیست. پلانک قدرت میان تنه، کمر و شکم را افزایش می‌دهد . پلانک کمر درد را کاهش می‌دهد. پلانک انواع مختلف دارد.

57389932 ۸ حرکت ورزشی برای تناسب اندام

۳. پیاده روی:

با پیاده روی عضلات پاها ورزیده  می‌شوند. همچنین پیاده روی روی عضلات پایینی کمر کار می‌کند. پیاده روی یک ورزش هوازی نیز به شمار می‌رود. بهتر است در هر ست حداقل ۳۰ ‌دقیقه پیاده روی کنید. ۳۰ ‌دقیقه پیاده روی حدود ۱۵۰ کالری می سوزاند.

۴. اسکات:

برای کم کردن چربی‌های دور باسن و ران‌ها اسکات حرکت مناسبی است. اسکات باعث افزایش قدرت میان تنه و انعطاف پذیری نیز  می‌شود. اسکات نیز می‌تواند کمر درد را کاهش دهد. اسکات احتمال آسیب‌دیدگی در زمان پریدن را کاهش می‌دهد. در انجام اسکات مراقب باشید بالا تنه را صاف نگه دارید و به جلو نگاه کنید. پاها را به اندازه عرض شانه‌ها باز کنید. بهتر است وزن بدن را بین دو پا تقسیم کنید.

57389932 ۸ حرکت ورزشی برای تناسب اندام

۵. کرانچ:

با انجام کرانچ می توانید عضلات میان تنه و شکم را قدرتمند کنید. حرکات کرانچ به صاف شدن شکم کمک می‌کند انجام کرانچ تعادل بدن را افزایش می‌دهد. برای انجام کرانچ ساده بر روی زمین دراز بکشید. دست‌ها را پشت سر قرار داد. پاها را بالا نگه دارید و زانوها را ۹۰ درجه  خم کنید. در هر حرکت کرانچ شانه‌ها را چند سانت از زمین جدا کنید و دوباره پایین ببرید. کرانچ انواع مختلف دارد.

57389932 ۸ حرکت ورزشی برای تناسب اندام

۶. لانگز:

برای انجام حرکت لانگز یک پا را جلوتر از بدن قرار دهید وزن را بر روی پای جلویی بیاندازید.

بالا تنها را صاف نگه دارید با خم کردن زانو بدن را پایین ببرید و دوباره بالا بیاورید. این حرکت عضلات پایین تنه را قدرتمند می‌کند.

57389932 ۸ حرکت ورزشی برای تناسب اندام

۷. بارفیکس:

به بارفیکس اسکات بالاتنه گفته می‌شود. افرادی که پرورش اندام انجام می‌دهند این حرکت را در برنامه خود دارند.

۸. زومبا:

ورزش زومبا نوعی ورزش هوازی است که باعث افزایش انعطاف پذیری بدن می‌شود. در زومبا تقریبا در هر ‌دقیقه ۹.۵ کالری سوزانده می‌شود. زومبا باعث بهبود بخشیدن فشار خون می‌شود.

برای بهتر شدن تناسب اندام مسائل زیر را در رژیم غذایی رعایت کنید:

۱. اگر نمی توانید چای را حذف کنید چای سیاه بنوشید و به آن چیزی ‌اضافه نکنید.

۲. از میان وعده‌های فرآوری نشده استفاده کنید.

۳. به اندازه کافی آب بنوشید.

۴. در هر وعده غذایی سبزیجات مصرف کنید.

۵. به جای کربوهیدارت و شکر، پروتئین و سبزیجات مصرف کنید.

۶. ظرف غذای کوچک تر استفاده کنید.

۷. به جای آب میوه خود میوه را بخورید.

19اکتبر/18

فروش و نصب کفپوش تایلی نئوفلکس

فروش و نصب کفپوش تایلی نئوفلکس

فروش و نصب کفپوش تایلی نئوفلکس

نئوفلکس


فروش و نصب کفپوش تایلی نئوفلکس کفپوش های ورزشی نئوفلکس نسل جدیدی از کفپوش های ورزشی مطابق با تکنولوژی روز دنیاست.

که با همت شرکت پالس اسپرت به تازگی در ایران در دسترس ورزشکاران و قهرمانان قرار

گرفته است .این کفپوش ها از ادغام مواد  ای پی دی ام  و گرانول  تشکیل شده است   که نسبت

-نئوفلکس فروش و نصب کفپوش تایلی نئوفلکس
کفپوش نئوفلکس

به کفپوش های پیشین دارای ۲/۵ برابر ضربه گیری و ۱۰ برابر عمر مفید بیشتر می باشند.

ضخامت استاندارد این کفپوش ها ۱۵ میلی متر بوده و در رنگبندی متنوع عرضه می گردد .

لایه ای پی دی ام به کاررفته دراین کفپوش ها با خواص متفاوت خود ، سطح مناسبی را جهت

استفاده تخصصی در سالن های ورزشی و کراس فیت فراهم آورده است .
 مارا در اینستاگرام دنبال کنید

03اکتبر/18

آیا ورزش اکسیر شفابخش مشکلات روانی است؟

آیا ورزش اکسیر شفابخش مشکلات روانی است؟

3 آیا ورزش اکسیر شفابخش مشکلات روانی است؟

یک روانشناس ورزشی اظهار کرد: امروزه ثابت شده است انجام ورزش به صورت منظم تاثیرات بسیار زیادی در میزان آرامش، اعتماد به نفس و کاهش اضطراب ایفا می‌کند.

دکتر ساعد احمدی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره‌ اثرات مثبت فعالیت‌های ورزشی بر سلامت روانی افراد با اشاره به این‌که هم‌اکنون شاخه‌ای در جهان تحت عنوان روان درمانی ورزشی مطرح است، گفت: استفاده از ورزش‌ در روانشناسی و درمان بیماری‌های روانی امروزه کاربردهای فراوانی دارد و اثبات شده است ورزش تاثیر زیادی در میزان آرامش، اعتماد به نفس، کاهش اضطراب و میزان تحمل افراد دارد به شرطی که به صورت منضبط و ممتد انجام شود.

این روانشناس ورزشی ادامه داد: فردی که دچار اضطراب و استرس است در صورتی‌که انجام فعالیت‌های ورزشی به صورت ادامه‌دار را در دستور کار خود قرار دهد می‌تواند به آرامش بسیار خوبی دست یابد، زیرا با انجام ورزش میزان ترشح ایندورفین در مغز افزایش می‌یابد و موجب شادابی افراد می‌شود و مخصوصا ورزش‌هایی ملائم مانند پیاده‌روی، یوگا، ایروبیک و … تاثیرات بیشتری در این زمینه دارند.

وی خاطر نشان کرد: نباید تصور کنیم که ورزش به تنهایی می‌تواند در درمان بیماری‌های روانی اثرگذار باشد، بلکه باید از آن در کنار بهره‌گیری از روش‌های درمانی استفاده کرد تا نتایج بسیار خوبی را در برداشته باشد به خصوص در مورد کسانی که دچار بیماری‌های روانی شدید هستند ورزش به تنهایی کافی نیست.

غزالیان انجام ورزش‌های شدید در هنگام عصبانیت و استرس زیاد را نامناسب خواند و افزود: در هنگام ورزش باید ذهن و بدن نیز آماده‌ی انجام آن باشد، زیرا ورزش منظم می‌تواند زمینه‌ مناسب را برای برخورد با مشکلات روانی مهیا کند و پارامترهای خون خود را در زمان‌های پراسترس در حد مطلوب نگه دارد و به مرحله‌ی بحران نرسد.

وی در پایان به افراد توصیه کرد: در هر شرایطی از انجام ورزش حتی به‌طور ساده مانند یک پیاده‌روی نیز غافل نشوند و یا عضو باشگاه‌های ورزشی شده تا از لحاظ روانی و جسمانی در شرایط مطلوب باشند که اگر این جریان همه‌گیر شود درصد بیماران کمتر می‌شود و جامعه سالمی خواهیم داشت.