آموزش حرکات بدنسازی

مؤثرترین تمرین کاردیو برای اندام شما

چه می‌شد اگر تمرین شما دقیقا آنچه را که بدنتان نیاز داشت، به شما می‌داد؟ و چه می‌شد اگر شما می توانستید نتایج را به طور واضح بسنجید و حتی فورا نتیجه بگیرید؟

خب، احتمالا با سرعت بیشتری پیشرفت و بهبود  می داشتید.

آلوین کاسگراف، مالک Results Fitness  در سانتا کلاریتای کالیفرنیا و بهترین مشاور تناسب اندام در Men’s Health  می گوید: شما می توانید تمامی این ها از جمله پیشرفت خیلی سریع تر را، با تمرین اینتروال ضربان قلب داشته باشید.

این روش کارایی این تمرین است: به جای پیش تصمیم گیری در مورد مدت زمان انجام یک تمرین و مدت استراحت ( برای مثال: ۴۰ ثانیه تمرین، ۲۰ ثانیه استراحت و سپس تکرار)، به ضربان قلب‌تان اجازه دهید تا بگوید هر تمرین را چه مقدار انجام دهید.

کاسگراف می گوید: من تا جایی که حداکثر ضربان قلبم ۸۵ باشد، تمرین می کنم و تا جایی که ضربان قلبم به ۶۵ برگردد، استراحت می کنم. او می گوید: البته شما به یک مانیتور کنترل کننده ی ضربان قلب احتیاج دارید تا در بالاترین و پایین ترین محدوده ی ضربان قلب مجاز، هشدار دهد.

کاسگراف دوست دارد ترکیبی از ۴ تمرین داشته باشد برای مثال: طناب زدن، تاب دادن کتل بل، بتل روپ و اسلد پوش. اما شما می توانید حرکات بیشتر یا کمتری را انتخاب کنید. او می گوید: تمرین اول را تا جایی انجام می دهم که به مقدار ضربان قلبی که می خواهم برسم، سپس به خودم اجازه ی ریکاوری می دهم تا ضربان قلبم به ۶۵ برگردد و سپس به سراغ تمرین بعدی می روم.

کاسگراف از این روش برای هر ۴ تمرین استفاده می کند وسپس پروسه را برای هر چند بار که بتواند تکرار می کند تا جایی که تمرینات را در زمان در نظر گرفته شده مثلا ۳۰ دقیقه، تمام کند.

کاسگراف می گوید: نکته ی خوب اینجا است که زمان بندی در طی تمرینات ساخته می شود. همان طور که تناسب اندام من ارتقا می یابد، بین تمرینات سریع تر ریکاوری می شوم و تعداد تکرار های بیشتری انجام می دهم.

اگر خسته باشم، تمرین را کنار می گذارم زیرا قلبم نتیجه را منعکس می کند و نمی توانم تکرار ها را کامل انجام دهم و تمام پیش بینی ها در آن جلسه به هم می ریزد.

تا به حال شده که احساس خستگی کنید و در تعجب باشید که آیا باید شدت تمرین را کاهش دهید یا نه؟ یا بالعکس آنقدر احساس عالی داشته باشید که بخواهید شدید تر از معمول، تمرین کنید؟ تمرین اینتروال ضربان قلب، به طور اتوماتیک، تمرین شما را تنظیم می کند. اگر به توصیه ی کاسگراف عمل کنید، قلبتان به شما می گوید که چه مقدار استراحت کنید و چند تکرار انجام دهید.

کاسگروف به این موضوع اشاره می کند که شما می توانید این روش را برای هر ورزشی به کار گیرید: بعضی ورزش ها ضربان قلب را به سرعت بالا نمی برد، بنابراین شما می توانید با اینتروال طولانی تری انجام دهید.شاتل ران، بالا رفتن از پله ها، دوچرخه سواری، تمرین پارو زدن و انواع دیگر از تمرینات سنتی کاردیو نیز مؤثر هستند.

تناسب اندام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
با شروع به تایپ کردن، نام محصولاتی که به دنبال آن هستید نمایش داده می‌شود.

سبد خرید

بستن

ورود

بستن

Sidebar Scroll To Top ارسال پیام