مقالات

چه زمانی از کفپوش چوب مهندسی شده استفاده کنیم

ظاهر کفپوش چوب مهندسی شده پس از نصب شدن، تفاوت زیادی با کفپوش چوب سخت ندارد. با این‌که هر دو نوع کفپوش ظاهر چوب طبیعی را به خانه می‌دهند، با هم تفاوت زیادی دارند و انتخاب بین کفپوش چوب مهندسی‌شده و چوب سخت خیلی‌ها را گیج می‌کند. اما این انتخاب آن‌قدر هم پیچیده نیست؛ نصب کفپوش چوب مهند‌سی‌شده آسان‌تر است و قیمت آن هم کمتر از کفپوش چوب سخت است. چوب برای ر خانه یک انتخاب کلاسیک است که اگر از آتش و آب دور بماند، دوام زیادی دارد، گرما و صمیمیت به خانه می‌بخشد و روی دکوراسیون داخلی تاثیر زیادی دارد. البته تمام کفپوش‌های چوبی یکسان نیستند و چوبی که برای ساخت آن‌ها استفاده می‌شود متفاوت است. آگاهی از این تفاوت‌ها به شما کمک می‌کند کفپوش مناسب منزل خود را انتخاب کنید.

کفپوش چوب مهندسی‌شده در اصل برای استفاده در طبقه‌ی اول و روی زمین بتونی طراحی شده است. اما فناوری مهندسی چوب در ۲۰ سال گذشته پیشرفت زیادی داشته و امروز  محصولاتی وجود دارد که همه جا قابل استفاده هستند. کفپوش چوب مهندسی‌شده در برابر رطوبت مقاوم‌تر است و استحکام بیشتری دارد. در حالی تمام انواع کفپوش چوبی در برابر خیس ماندن آسیب‌پذیر هستند، افزایش میزان رطوب روی زمین بتونی برای چوب مهندسی‌شده مشکلی ایجاد نمی‌کند. این مقاومت در برابر رطوبت و استحکام، از مواد سازنده‌ی آن ناشی می‌شود.

ضخامت کفپوش‌های چوب مهندسی شده از ۱ تا ۲ سانتی‌متر است. لایه‌ی رویی روکشی از چوب دارد و هرچه این روکش ضخیم‌تر باشد، قیمت کفپوش بالاتر خواهد بود. اگر این لایه نازک باشد، نمی‌توان آن را دوباره رنگ زد، اما اگر ۲ تا ۶ میلی‌متر باشد می‌توان چند بار آن را رنگ زد و بازسازی کرد. لایه‌های زیرین روکش هم تاثیر زیادی روی قیمت کفپوش دارند. این لایه‌ها ممکن است با توجه به ضخامت کفپوش بین ۳ تا ۱۲ لایه باشند. هنگام خرید کفپوش چوب مهندسی‌شده، به لایه‌های زیرین هم به اندازه‌ی لایه‌ی رویی دقت کنید.

از کفپوش چوب مهندسی در منزل برای هماهنگ کردن ارتفاع مکان‌های مختلف استفاده می‌شود.

متفاوت بودن ضخامت کفپوش چوب مهندسی باعث می‌شود بتوان از آن همه جای خانه استفاده و ارتفاع قسمت‌های مختلف را با هم هماهنگ کرد. مثلا اگر ارتفاع کف سرویس بهداشتی یا آشپزخانه با باقی قسمت‌های خانه متفاوت باشد، می‌توان با استفاده از کفپوش چوب‌ مهندسی‌شده مشکل تفاوت ارتفاع را حل کرد. کفپوش‌های چوب مهندسی‌شده برای استفاده روی زمین بتونی طراحی شده‌اند، اما نسخه‌های ضخیم را می‌توان روی کفپوش چوبی هم نصب کرد. اگر توانایی خرید کفپوش مهندسی‌شده‌ی باکیفیت را دارید، این کار را انجام دهید چون هیچ‌ کس غیر از شما تفاوتش با کفپوش چوب سخت را متوجه نخواهد شد.

کفپوش چوب مهندسی‌شده‌ای که ضخامتش کمتر از ۲ سانتی‌متر باشد را می‌توان مثل کفپوش وینیل با چسب به زمین چسباند. اگر توانایی‌های فنی، تجربه و زمان کافی را داشته باشید، می‌توانید این کار را خودتان انجام دهید. بعضی کفپوش‌های چوب مهندسی‌شده‌ی جدید هم وجود دارند که به زمین قفل می‌شوند. این نوع کفپوش‌های باریک را می‌توان روی یک لایه چوب‌پنبه یا کفپوش قدیمی نصب کرد.

هم‌چنین چوب مهندسی‌شده با محیط زیست سازگارتر است و برای تولید آن به محیط زیست آسیب زیادی وارد نمی شود. عمر این نوع کفپوش می‌تواند از ۲۰ تا ۱۰۰ سال باشد و نوع باکیفیت به خوبی کفپوش چوب سخت کار می‌کند و به اندازه‌ی آن بادوام است. مشخصات چوبی که در دولایه‌‌ی رویی کفپوش استفاده می‌شود بیشترین تاثیر را روی دوام آن دارد.

در نهایت این‌که با استفاده از کفپوش چوب مهندسی‌شده می‌توانید در هزینه‌ها صرفه‌جویی کنید و انتخاب مناسبی برای کفپوش منزل داشته باشید.

منبع : Houzz

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
با شروع به تایپ کردن، نام محصولاتی که به دنبال آن هستید نمایش داده می‌شود.

سبد خرید

بستن

ورود

بستن

Sidebar Scroll To Top ارسال پیام