آموزش حرکات بدنسازی

۵ بهترین ورزش برای کالری سوزی بیشتر

اگر در تعطیلات، وزنتان بالا رفته یا سعی دارید لاغرتر شوید، پس یک برنامه ورزشی نیاز دارید که با قدرت هر چه تمام تر، چربی ها را بسوزاند. با فرض این که شما درست غذا می خورید، تمام فعالیت های فیزیکی، چربی می سوزانند اما بعضی از فعالیت ها، سریع تر از بقیه، چربی ها را از بین می برند و می توانند در چند هفته، سایز لباس را کم کنند. بنابراین اگر می خواهید دور کمرتان را کم کنید، در زیر ۵ تا از بهترین ورزش های چربی سوز را بیان می کنیم که برایتان مفیدند:

  1. طناب زدن

سال هاست که طناب پرش را به عنوان اسباب بازی دوران کودکی می شناسیم. اما آیا می دانستید که طناب، یک چربی سوز عالی می باشد؟ طناب زدن می تواند در هر ساعت،۷۵۰ کالری بسوزاند که بیشتر از بسیاری از فعالیت های قلبی و عروقی است. همچنین در حالی که روی سیستم قلبی و عروقی تان کار می کند، بازوها و پاهایتان را نیز قوی تر می کند. پس طناب زدن، فواید زیادی برای شما دارد. بنابراین دفعه بعدی که بچه ها از شما خواستند که با آنها طناب بزنید،درخواستشان را رد نکنید.

  1. شنا

اگر دوست دارید که شنا کنید٬ درنگ نکنید! شنا، نه تنها یک راه عالی برای خنک شدن است بلکه فشار روانی را کاهش می دهد و در هر ساعت تقریبا ۷۲۰ کالری می سوزاند. همچنین شنا به جای تمرکز بر روی گروه های عضلانی خاص، روی تمام بخش های بدنتان، به یک اندازه کار می کند. بنابراین فواید زیادی برای تناسب اندام شما دارد.

  1. دستگاه های الپتیکال

همه ما دستگاه های الپتیکال را در باشگاه دیده ایم. آنها چیزی بین یک تردمیل و دوچرخه هستند که توسط پاها و بازوهای شما به آن، نیرو وارد می شود. در حالی که ممکن است این دستگاه ها،کمی احمقانه به نظر برسند، مخصوصا اگر بخواهید با شیب زیاد، تمرین کنید  اما این دستگاه ها در هر ساعت ۶۰۰ کالری می سوزانند، به علاوه ۱۱ درصد اضافه در صورتی که وارونه (به پشت) رکاب بزنید. شما باید این دستگاه ها را در خانه داشته باشید یا عضو باشگاه باشید تا بتوانید از آنها استفاده کنید که کاهش وزن،ارزش این هزینه را دارد.

  1. دوچرخه سواری

وقتی صحبت از کالری سوزی می شود، دوچرخه سواری با ارقام باور نکردنی اش، قهرمان است. یک ساعت دوچرخه سواری شدید می تواند ۱۰۰۰ کالری بسوزاند و اگر تمرین سبک تری انجام دهید،۸۵۰ کالری می سوزانید. دوچرخه ها، گران هستند اما شما می توانید مدل های ارزان تر و ساده تر انتخاب کنید تا قیمت مناسبی داشته باشند. می توانید به فروشگاه های اینترنتی مراجعه کنید و در کمترین زمان بهترین ابزار کاهش وزن را در اختیار بگیرید.

  1. زومبا

ظاهرا زومبا، یک مد زود گذر برای خانم های خانه دار بی حوصله است. اما با سوزاندن ۷۰۰ ــ ۴۰۰ کالری در ساعت، قطعا جایی در این فهرست دارد. به غیر از تغییر بعضی از چربی های خطرناک، زومبا یک سرگرمی و ورزش دسته جمعی است و به شما اجازه می دهد که شاد شوید.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
با شروع به تایپ کردن، نام محصولاتی که به دنبال آن هستید نمایش داده می‌شود.

سبد خرید

بستن

ورود

بستن

Sidebar Scroll To Top ارسال پیام