آموزش حرکات بدنسازی

۷ تمرین برتر برای کل بدن

تمرینهای مربوط به کل بدن، از بهترین تمریناتی هستند که می‌توانید آن‌ها را برای داشتن یک تمرین مؤثر، انجام دهید. با درگیر کردن عضلات بیشتر در هر حرکت، مقدار کالری که می‌سوزانید را افزایش داده و چربی‌های کل بدن را هدف قرار می‌دهید. اگر هدفتان کم کردن وزن و خوش‌فرم شدن است، ارزش آن را دارد که این ورزش‌ها را انجام دهید!

بارپی

بارپی (Burpees)

بارپی به خاطر اینکه پاها (در بخش اسکات)، مرکز بدن (در بخش پلانک)، و بالاتنه (در بخش شنا) را درگیر می‌کند، طاقت‌فرسا است و به خاطر تمام جست و خیزها یک کاردیوی عالی نیز هست. این تمرین احتمالا بهترین تمرین برای تمام بدن است که می‌توانید انجام دهید!

اسکات نوسانی

اسکات نوسانی (Swing Squats)

این ورزش با کتل‌بل انجام می‌شود. وقتی پایین تنه‌ی شما به حالت اسکات پایین می‌آید، بالاتنه را درگیر می‌کند تا وزنه را نوسان دهد. وقتی اسکات می‌زنید و نوسان انجام می‌دهید، مرکز بدنتان مجبور می‌شود برای حفظ تعادل فعالیت کند و متوجه خواهید شد که استفاده از وزنه‌های سنگین برای این تمرین، موجب داشتن یک تمرین بسیار عالی خواهد شد!

Turkish Get-Up

Turkish Get-Up

برای افرادی که می‌خواهند تقریباً تمام عضلات بدنشان را درگیر کنند (با تمرکز بر مرکز بدن) این ورزش مخصوص آن‌هاست. با دراز کشیدن به پشت بر روی زمین شروع کنید و به آرامی به وضعیت‌های مختلف تغییر کنید تا بالاخره بر روی پاهایتان بایستید، و سپس به حالت دراز کش بر روی زمین برگردید. این تمرین از آنچه فکر می‌کنید سخت‌تر است، اما یک تمرین عالی برای تمام بدن محسوب می‌شود. این تمرین اصالتا با استفاده از دمبل یا کتل بل انجام می‌شود، ولی می‌توانید بدون وزنه آنرا شروع کنید.

ددلیفت و پرس سرشانه

ددلیفت و پرس سرشانه (Deadlift to Overhead Press)

این تمرین به‌اندازه‌ی تمرین‌های دیگر در این مقاله پاهایتان را درگیر نمی‌کند، هرچند که عضلات همسترینگ را وادار می‌کند فعالیت کنند. بخش ددلیفت این تمرین، کمر، شانه‌ها و پشت بازوها را درگیر می‌کند، و هنگامی که پرس بالای سر انجام می‌دهید شانه‌ها، پشت بازوها، و سینه درگیر می‌شوند. تمرین فوق‌العاده‌ای است!

کوبیدن مدیسین بال

کوبیدن مدیسین بال (Medicine Ball Slams)

اگر یک مدیسین بال در اختیار دارید، این تمرین مخصوص شماست! این تمرین در اصل شامل بالا بردن یک مدیسین بال تا بالای سر و سپس کوبیدن آن به زمین با حداکثر توان است. این حرکت بالاتنه‌ی شما را به شکل مؤثری فعال می‌کند، اما اگر به‌صورت صحیح انجام شود، در پاها نیز فشار را حس خواهید کرد.

تمرین با طناب سنگین

تمرین با طناب سنگین (Heavy Rope Workout)

گرفتن دو طناب سنگین در دست و کوبیدن آن‌ها به زمین می‌تواند یک جایگزین عالی برای تمرین با وزنه معمولی باشد، و آن را به یک تمرین عالی برای تمام بدن تبدیل می‌کند. اگر هنگامی که طناب را به زمین می‌کوبید به حالت اسکات پایین بروید، در پاها، بازوها، مرکز بدن و شانه‌هایتان احساس سوزش خواهید کرد.

لانژ - جلو بازو – پرس سرشانه

لانژ – جلو بازو – پرس سرشانه (Lunge-Curl-Lean-Press)

این تمرین مربوط به برنامه‌ی P90X و یکی از مؤثرترین حرکات برای کل بدن است. ابتدا در هر دستتان یک دمبل نگه می‌دارید، سپس به حالت لانژ به سمت جلو قدم برمی‌دارید، وزنه‌ها را به شکل تمرین جلو بازو تا سینه‌تان بالا می‌آورید، به سمت جلو خم می‌شوید تا مرکز بدنتان را درگیر کنید، و وزنه‌ها را به شکل تمرین پرس سرشانه بالا می‌آورید. این یک تمرین عالی برای بازو، مرکز بدن و پاها است که عضلات شما را در کوتاه‌ترین زمان به سوزش وا می‌دارد!

این‌ها ۷ تمرین برتر برای کل بدن بودند. انجام آن‌ها به‌صورت منظم به شما کمک خواهد کرد تا قدرت کلی خود را به‌صورت تحسین برانگیزی افزایش دهید! نظر شما چیست؟ آیا فکر می‌کنید تمرینات دیگری هستند که برای کل بدن به این اندازه موثر باشند؟

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
با شروع به تایپ کردن، نام محصولاتی که به دنبال آن هستید نمایش داده می‌شود.

سبد خرید

بستن

ورود

بستن

Sidebar Scroll To Top ارسال پیام